Zpravodajství

Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.
Středočeský kraj bude i v tomto školním roce na svých školách podporovat obory, které jsou potřebné, ale děti příliš nelákají
Středočeský kraj
Celkem 13 milionů korun rozdělí v tomto školním roce Středočeský kraj svým školám na takzvané podporované obory. Do programu je aktuálně zařazeno 36 oborů, které jsou podle poptávky na trhu práce potřebné, ale děti moc nelákají.
Státní veterinární správa z důvodů šíření ptačí chřipky zakazuje venkovní chov drůbeže
Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů od zítřejšího dne zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství.
Středočeská záchranka chce v Českém Brodě vybudovat novou výjezdovou základnu
Český Brod
Středočeská zdravotnická záchranná služba plánuje vybudovat novou výjezdovou základnu v Českém Brodě. Radní schválili použití 2 milionů korun z fondu investic ZZS na projektovou dokumentaci.
Nový jízdní řád 2023 v Praze a ve Středočeském kraji: Změny jsou zejména na Benešovsku
Praha / Středočeský kraj
V neděli 11. prosince 2022 začal na železnici platit nový jízdní řád. K hlavním novinkám patří úprava dopravního modelu na tratích z Benešova přes Olbramovice do Tábora a do Sedlčan, která souvisí se zrychlením dálkových vlaků na hlavní trati z Prahy do Tábora.
Ptačí chřipka je v Evropě na podzim na vzestupu
Státní veterinární správa upozorňuje, že v podzimních měsících každoročně výrazně roste riziko šíření ptačí chřipky. Růst rizika souvisí s migrací volně žijících stěhovavých ptáků.
Zachrání i půlkilová miminka - Neonatologie slaví světový den
Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní blízkost a dotek rodičů.
Platnost karet Lítačka končících v roce 2023 se automaticky prodlouží o tři roky
Praha / Středočeský kraj
Držitelé těchto karet se v tomto případě nemusí o nic starat. Karty Lítačka využívané zejména pro cestování v Praze a Středočeském kraji, kterým platnost končí během roku 2023, automaticky o další tři roky prodlouží pražská městská společnost Operátor ICT.
Lidl opět podpoří těžce nemocné děti. Začíná 12. ročník sbírky Srdce dětem
Ve všech prodejnách Lidl začal už 12. ročník jedné z největších veřejných sbírek Srdce dětem. Sbírka potrvá až do neděle 13. listopadu a jejím hlavním cílem je pomoci těžce nemocným dětem a jejich rodinám.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

27. ledna 1945

byl osvobozen koncentrační tábor v Osvětimi.

VESMÍR

27. ledna 1967

vypukl během simulovaného odpočítávání na kosmické lodi Apollo 1 požár, při kterém uhořeli 3 astronauté.